Koniec z ulewą w mieszkaniu

Ulewa w mieszkaniu to dość często spotykana nieścisłość w przypadku mieszkania w bardzo starych kondygnacjach, które nieraz, a może inaczej w których nieraz dachy przeciekają. Jak możemy się domyśleć przeciekanie dachu nic dobrego nie wróży. Woda będzie go niszczyć od środka tym samym powoli zacznie odlatywać, a wszelakie lepienie dziur jest naprawdę trochę bezsensowne i może się okazać, że to co w tym momencie nazywamy ulewą stanie się po prostu dworem, bo cały dach przy następnej wichurze zerwie. Czy ktoś chciałby mieć dom pozbawiony dachu? Ja na przykład bym podziękował, bo co jak co, ale dach to jest bardzo ważna część naszego mieszkania.

Renowacja dachu

Już wcześniej mówiłem o łataniu. Jednak istnieją techniki (które stosuje wiele firm) które to pozwalają przedłużyć życie takowego dachu na kolejne 20 lat. Mimo wszystko te techniki się nie opłacają, bo po prostu kosztują tyle ile połowa nowego dachu na nasz dom, który już swoje przeżył. No dobra, takie rzeczy mają sens, ale gdy wiemy, że dłużej niż 20 lat w nim nie pomieszkamy, albo po prostu nie opłaca nam się zmieniać dachu, bo ma jakąś wartość sentymentalną, bądź też jak kto woli kolekcjonerską.

Remont dachu

No i tutaj jest to właśnie według mnie najbardziej rozsądne wyjście, czyli po prostu kładzenie nowej dachówki. Dobrych ekip jest na prawdę dużo, zrywanie zaś samej dachówki też nie jest jakieś trudne i kaso chłonne, zresztą sami to możemy zrobić, o ile nasz budynek nie ma 3 pięter. Tak więc, czy nasz remont powinien zaistnieć? Oczywiście, że tak jak najbardziej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii budynek, dach, inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz