Ciekawe rzeczy na nowych targach budowlanych

Nowe targi budowlane zawsze pokazują nam nieco inne spojrzenie na rynek budowli. Jak możemy się domyślić to właśnie powoduje, że nasze budowy są coraz lepsze. To właśnie to – technologia. Jednak jakie warunki musi ona spełniać, żeby mogła być zainstalowana w naszym domostwie? Czy przez przypadek nie musi być zachowana pewna rzecz, czyli pieniądz – jakość. No właśnie, sprawdźmy to!

Na przykład mycie na wysokościach

Mycie na wysokościach kiedyś było bardzo trudne. Teraz na wieżowcach w Dubaju, jednym z największych miast na świecie bardzo łatwo myje się okna na 600 metrze. Wystarczy para robotów, które to świetnie umyją każdą lepszą, czy gorszą kondygnację, jak możemy się domyślić jest to dość innowacyjne rozwiązanie, które to ludzie bardzo szanują. Jednak dlaczego takowe roboty nie łażą i nie myją wszędzie? Ponieważ no właśnie… Nasza wysokość jest jakby to powiedzieć na tyle, duża, że już człowiek nie pomoże, a sama maszyna kosztuje parę ekskluzywnych aut, co jak możemy sobie wyobrazić jest niesamowitym kosztem dla firm, które w dodatku mają na przykład w Warszawie tylko de facto jeden dość dużych gabarytów budynek, czy tam dwa.

Jest to swoją drogą nie opłacalne i może takowa rzecz być tylko i wyłącznie w różnorodnych wysokich i dużych aglomeracjach takich jak na przykład Nowy York, czy też inne miasta, które powoli przemieniają się w państwa. Zatem, czy jest to dość ważna rzecz w budownictwie, ta technologia? Tak, a mnie irytuje, że tak wiele osób się z niej śmieje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii budynek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz