Przestań oszczędzać na kładzeniu dachówki

Jak to jest, że człowiek oszczędza na tym co jest najważniejsze dla budynku, a o sprawach mało ważnych nawet nie pamięta? Przecież wiele osób nagminnie oszczędza na swoich budowach widząc tylko te duże koszta jak na przykład kładzenie dachówki, ale o tym, że jego styropian na budowie ma ten 1 mm więcej i jest droższy o kupę kasy więcej, od tego z 1 mm mniej to już nie pamięta.

Tak właśnie działa mózg człowieka, że jest op prostu niezbyt jeszcze wyćwiczony i trzeba go ciągle szkolić. Jeśli takowa osoba budująca swoje przyszłe miejsce do życia z rodziną, bliskimi, dziećmi ich dzieci etc. oszczędzi na takich rzeczach jak dach to ten dom prędzej czy później będzie do wymiany na nowszy. Oszczędzając na najważniejszych rzeczach dla budynku decydujemy się na skracanie jego żywotności co za tym idzie już nasze dzieci w nim nie zamieszkają, bo będzie przeznaczony przez inspekcję do rozbiórki.

Jak to jest z kosztami

Ucinanie kosztów podczas kładzenia dachu może odbić się na przykład na takowych rzeczach jak – żywotność, odprowadzanie wody, ocieplenie, szczelność, szkodliwość na środowisko i na nas. Tak naprawdę teraz te słabe dachówki się mało sprzedają u osób rozsądnych, bo wiedzą oni, że podczas wichury to właśnie dach będzie nas oddzielał od zła, które się czyni na dworze. Teraz już wiesz o co mi chodzi z tym oszczędzaniem? Chociażby człowiek chciał z całego serca to i tak nie ma możliwości oszczędzić na wszystkim. Lepiej już wziąć ten dodatkowy etat i pracować bardzo ciężko, ciężej. Tak to właśnie wygląda.

Ten wpis został opublikowany w kategorii budynek, dach, wysokość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *